Přejít k hlavnímu obsahu

Finalista Stavby roku 2014 Pivovar Děčín

Revitalizace pivovaru v Děčíně - finalisty soutěže stavba roku 2014

V pivovaru Děčín jsme realizovali podstatné části zateplovacího systému v neúprosném termínu a mrazivých podmínkách zimních měsíců.

Pivovar Děčín - pohled na vchod

Vzhledem k povětrnostním podmínkám a ročnímu období jsme byly dobře připraveni na přívaly sněhu. Udržet cenné teplo nám pomáhali termoplachty, topidla vybavená sibiřskou technologií. K pečlivým přípravám přispěla náklonnost přírodních sil, což nám dovolilo dodržet termín a nic nezanedbat.

Projekt se sestával z realizace a zateplení podstatné části fasád a výstavby zdiva, které má v interiéru výšku téměř 5 metrů. Na realizaci vyzdívek bylo použito desítky tun zdící malty a více jak 30 tisíc betonových tvarovek, které museli být ručně dopraveny do útrob obchodního centra z více jak 400 palet. Prováděli jsme též specializované práce na napojení betonových konstrukcí a prosklené fasády obchodního centra.

Pivovar - detail

Součástí projektu byla též zateplená fasáda na kruhovém světlíku, který prosvětluje pasáž obchodního centra.

Díky pečlivosti a dodržování správných postupů je objekt hospodárný, dobře izolovaný a nájemci prostorů se tak nemusí potýkat se záludnostmi obdobných staveb.

Pivovar - chodba

Díky zkušenostem z desítek podobných projektů jsme dobře připraveni na velké zakázky i za obtížných klimatických podmínek. 

prohlédněte si další případové studie Komerční prostory

30 000+ ks

betonových tvarovek

~2 kilometry dlouhá

zeď obklopující celý areál

+10 stupňů celsia

počasí nám bylo nakloněno i přes pečlivé přípravy na desitistupňové mrazy